Dlaczego warto wybrać piec typu koza?

Koza na drewno

Nie tak dawno osoby, które polecały zamontowanie w domu pieca typu koza nie zyskiwały sobie zwolenników. Były to rozwiązania dobrze znane, ale raczej kojarzone z biedą i nieciekawym wyglądem. Dziś jednak te rozwiązania jakie są dostępne się zmieniały, nie budzą już skojarzeń z koksownikami, a więc jesteśmy coraz mniej zaskoczeni słysząc, że kozy pojawiają się na salonach i nie są już przypadkowymi elementami. Dziś takie rozwiązania służą coraz częściej do ogrzewania dużych pomieszczeń, przy tym mogą wprowadzić miły nastrój. Koszt zakupu takiego ogrzewania nie będzie duży, może być mniejszy niż kominka w tradycyjnej jego formie. Kozy zbudowane są z różnych materiałów, ale przede wszystkim stawia się na rozwiązania stalowe oraz żeliwne. Producenci wprowadzają także kafle ceramiczne i szkło hartowane odporne na bardzo wysokie temperatury.

Polecamy: Piecyki na drewno marki COLOR

Kozy wymoszczone są cegłami szamotowymi, które cenione są w szczególny sposób, szczególnie gdy chcemy utrzymywać ciepło w pomieszczeniu na dłużej. Koszt zakupu nie zawsze będzie taki sam i czasami będzie to nawet w granicach między kilkuset złotych ale nawet kilkanaście tysięcy. Oczywiście w tym ostatnim przypadku mamy do czynienia z rozwiązaniami, które imponują estetyką i wyglądem. Produkowane są także często na zamówienie indywidualne. Również moc grzewcza nie będzie stałą wartością i będzie to między kilka a kilkanaście kilowatów. 

Trudno będzie odpowiedzieć, kto w pierwszej kolejności powinien zainteresować się właśnie tego typu piecami. Właściwie trzeba sobie powiedzieć, że bardzo wiele zależeć będzie od potrzeb i oczekiwań. Oferowane nam kozy nie są już w tak dużym wyborze, ale mogą zainteresować także osoby, które mają szczególne wymagania. Lista zalet ogrzewania z wykorzystaniem kozy jest bardzo duża. Na pierwszy plan wysuwa się to, że nie ma potrzeby przygotowywania specjalnego kominka. Co więcej koza może się praktycznie w każdym mieszkaniu pojawić i jednocześnie jest to rozwiązanie, które charakteryzuje się bardzo dobrą efektywnością, ale także będzie się efektywnie prezentował i to również taka kwestia, która zachęca ludzi do tego, by zdecydować się na te właśnie propozycje. 

piecyk na drewno

Koza może się dobrze zaprezentować również w niewielkim mieszkaniu, gdzie nie ma szans na montowanie zwykłego kominka. Jeśli planujemy przeprowadzkę koza będzie fajną opcją, ponieważ będzie można ją wymontować i zabrać ze sobą. Jej transport nie będzie szczególnie trudny. Przy zakupie w pierwszej kolejności dobrze sprawdzić jak wygląda sprawność energetyczna urządzenia. Zazwyczaj im będzie ona wyższa tym lepiej. nie powinno się takżę zapominać o tym, że istotna będzie także moc grzewcza i tutaj również im większa będzie taka moc tym lepiej. Większe będzie można dzięki większej mocy odnieść korzyści. jeśli piec ma do spełnienia funkcję ozdobną to najlepsze są takie opcje, gdzie mamy widoczny płonący płomień. Dlatego drzwiczki ze szkłem hartowanym były dobrym rozwiązaniem, gdy ktoś chce zaprezentować w swoim domu taki piecyk, który będzie bardzo dobrze wyglądał i rzeczywiście świetnie się sprawdzi.

Więcej na stronie producenta 

Kategorie: Blog,

Autor

Jan Ulik

specjalista ds. stolarki okiennej - przysłony wewnętrzne: żaluzje poziome, pionowe, plisowane, roletki materiałowe, refleksowe