Posts Tagged ‘Cavalier King Charles Spaniel’

Pomysły na noclegi nad morzem

Wakacje to niesamowity czas, który warto spędzić nie tylko na biernym, ale i na aktywnym wypoczynku. Możliwość spacerowania, zwiedzania i podziwiania pięknych widoków to ciekawe zajęcia, które można wykonywać również nad morzem. Wyjazdy nad morskie wybrzeże są jednym z najpopularniejszych w naszym społeczeństwie. Aby wakacyjny wyjazd do miejscowości na północy kraju był udany, trzeba o niego zadbać w każdym szczególe. Jedną z podstaw, o której należy pamiętać w pierwszej kolejności, jest odpowiednia forma zakwaterowania. Noclegi nad morzem posiadają bogatą ofertę dla turystów, która obejmuje różne formy wypoczynku. Nad Morzem Bałtyckim szczególnie popularne są hotele oraz ośrodki wypoczynkowe. Często oferują one pełen pakiet usług z dodatkowymi atrakcjami, takimi jak basen, bilard, a nawet spa. Dla osób, które planują mniejszą kwotę pieniędzy na zakwaterowanie, szczególnie poleca się domki letniskowe oraz pokoje u prywatnych właścicieli. Ceny są zdecydowanie mniejsze, a zapewnione warunki są na optymalnym poziomie. Dla poszukiwaczy przygód, którzy chętni są nowych wrażeń, możliwe jest również spanie pod gołym niebem. Pola namiotowe i kempingowe oferują niezwykłe noclegi nad morzem, które mogą być realizowane w towarzystwie natury.

Co kryje podziemie w Opatowie?

Czasem uważamy, że jeśli mielibyśmy zwiedzać Polskę to wyłącznie wielkie miasta jak Warszawa, czy Kraków. Rzeczywiście jest w nich wiele pięknych zabytków, miejsc, które warto zobaczyć. Jednak trzeba pamiętać o tym, że także mniejsze miasta, jak choćby Opatów także potrafią zachwycić. W Opatowie można pozwiedzać podziemia. Miasto umiało wykorzystać to, że położone było na ważnych szlakach handlowych, handel kwitł, a mieszczanie się bogacili. Organizowane nawet były spotkania kupców dwa razy do roku. Jednak tatarskie najazdy spowodowały obawy i kupcy swoje magazyny budowali pod powierzchnią ziemi. Powstały dwu i trzykondygnacyjne piwnice. Pod ziemią powstało miasto z chodnikami, lochami i labiryntami komór. Być może nikt nie dowiedziałby się o istnieniu tego miasta, ale woda drążyła lessy, spowodowała, że podziemne miasto „siadało”, a tym samym także i budynki, które były na powierzchni. Obecnie można zwiedzać jedynie część opatowskich podziemi, trasa liczy w sumie 402 metry. Mija się po drodze 22 pomieszczenia, a najgłębsze piwnice mają 15 metrów. By obejrzeć podziemia trzeba pokonać 197 stopni. Dodatkowo, w piwnicach przygotowano etnograficzne i geologiczne wystawy. Zachowano także wystrój kopalniany, jest skalne usypisko, szyny z wagonikiem, porzucony kilof.

Ważne imprezy w Opatowie

Mieszkańcy Opatowa i okolic z pewnością wiedzą, że w mieście odbywa się wiele interesujących imprez, których nie można przegapić. Przede wszystkim w gronie najważniejszych corocznych wydarzeń są Gody Opatowskie. To przegląd zespołów, które wykonują kolędy i odbywa się w styczniu. W maju organizowany jest festyn majowy, podczas którego zaprezentować mogą się zespoły weselne. Niektóre z nich nawiązują do ludowej muzyki. Natomiast na przełomie maja i czerwca odbywa się w mieście Jarmark Opatowski. Jest to istotne dla miasta i gminy wydarzenie. Podczas jego trwania prezentują się ludowi twórcy zajmujący się np. garncarstwem. Na scenie goszczą amatorskie zespoły ludowe i teatry uliczne. Impreza jest bardzo ciekawa i każdy mieszkaniec powinien w niej uczestniczyć. Bywa, że szukamy daleko ciekawych wydarzeń i imprez, a okazuje się, że we własnym mieście mamy okazję do uczestnictwa w wielu z nich. Warto też pamiętać o imprezie, która ma ogólnopolski charakter, jest to Ogólnopolski Festiwal „Talenty”, który ma na celu promować uzdolnioną wokalnie młodzież i dzieci. W mieście można też obejrzeć wystawy malarskie, na których prezentowane są dzieła lokalnych artystów, zdecydowanie warto ich docenić. Imprez nie brakuje, trzeba tylko się zainteresować nimi.

error: Content is protected !!