Tag Archives: past simple vs present perfect

Jak zarezerwować noclegi nad morzem

Chcąc spędzić wakacje nad morzem warto wybrać takie hotele, w których można miło i spokojnie spędzić czas. Najważniejsze, aby wybrane miejsce miało odpowiednią rekomendację innych turystów. Jak to sprawdzić? Wystarczy wejść na stronę internetową wybranego hotelu, wejść na fora internetowe lub poszukać profilu hotelu na portalu społecznościowym. To tylko kilka sposobów na to, aby zobaczyć czy w wybranym miejscu są dobre warunki. Odpowiednie noclegi nad morzem mogą znajdować się w zasadzie w każdym miejscu. Można znaleźć je w hotelach, dużych kompleksach SPA, pensjonatach, kwaterach prywatnych. W jaki sposób zarezerwować nocleg? Jednym ze sposobów jest bezpośrednia rezerwacja na stronie hotelu (telefoniczna lub przez system rezerwacji). Drugim sposobem jest skorzystanie z serwisów pośredniczących w rezerwacjach. Może to być np. porównywarka hoteli. W ten sposób wybór może paść poprzez wyszukanie odpowiedniego miejsca pod względem ceny, lokalizacji itp. W dzisiejszych czasach rezerwacja noclegu jest nie tylko prosta ale także zajmuje bardzo mało czasu.

Witam! Mam na imię Patrycja i zapraszam Was do lektury mojego bloga. Serdecznie chciałabym Was zaprosić, ponieważ wiem, że temat wiedzy jest dla Was bardzo ważny - no bo przecież tu jesteście!

Od upadku do odrodzenia

W wyniku niezwykle szybkiej, jak na państwo rozległe i z pozoru zdrowe, degeneracji państwowości polskiej w osiemnastym stuleciu, doszło do sytuacji spektakularnej i w dużej mierze bezprecedensowej jeśli chodzi o stosunki międzynarodowe w ówczesnej Europie. Otóż w wyniku trzech rozbiorów w drugiej połowie osiemnastego wieku państwo polskie zostało całkowicie wymazane z map Europy, a jego terytorium rozdzielone pomiędzy trzy sąsiadujące z nim, silniejsze państwa. Przyczyn takiego stanu rzeczy było bardzo wiele – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, faktem stało się jednak niewątpliwie, że Rzeczpospolita jeszcze półtora wieku temu będąca rozdającym karty w regionie, stała się narodem bez własnego państwa. W ciągu dziewiętnastego stulecia polscy patrioci próbowali aktywnie odmienić ten stan rzeczy. Czy to pod Moskwą, czy pod Olszynką Grochowską, czy w Opatowie, usiłowano przekreślić tragiczne dziedzictwo osiemnastego wieku, wskrzesić Polskę do życia i ustrzec się błędów przodków, którzy bezmyślnie ją roztrwonili. Były to jednak próby bezowocne. Polsce udało się powstać do życia dopiero w 123 lata po trzecim rozbiorze, za oficjalną datę uznaje się tu 11 listopada 1918 roku. Było to efektem bardzo szczęśliwej konstelacji na międzynarodowej szachownicy europejskiej, która zaistniała w wyniku porażki w pierwszej wojnie światowej wszystkich trzech mocarstw zaborczych.

Witam! Mam na imię Patrycja i zapraszam Was do lektury mojego bloga. Serdecznie chciałabym Was zaprosić, ponieważ wiem, że temat wiedzy jest dla Was bardzo ważny - no bo przecież tu jesteście!
error: Content is protected !!