Rodzaje żaluzji okiennych

żaluzje rolety rzymskieW ciepłe słoneczne dni najczęściej szukamy możliwości ochłody nad wodą oraz w cieniu drze. Staramy się uciekać z domów, które szybko się nagrzewają i nie są do końca komfortowe. Czy da się z tym jakoś walczyć?

Czasami mówi się o tym, że takim dobrym rozwiązaniem będą odpowiednie żaluzje, dzięki którym do pomieszczeń dostawać się będzie mniej promieni słonecznych. W ten sposób będziemy mogli zadbać o to, by w pomieszczeniach było chłodniej niż na dworze. Jeśli chcemy zachować należyty chłód w pomieszczeniach to raczej powinno się unikać otwierania okien po nasłonecznionej stronie. Dodatkowo trzeba sobie zapewnić odpowiedni przewiew od strony chłodniejszej. Nie zawsze będzie to możliwe i dlatego właśnie stosuje się żaluzje, które mają sprawić, że nawet przy dużym słońcu będzie można oglądać telewizje czy pracować na komputerze.

Praktycznie wszystkie oferowane żaluzje są w stanie spełnić podstawowe zadania jakie się im stawia, najczęściej różnice związane z tym jak wygląda system ich składania oraz jaki jest materiał wykończeniowy do nich użyty. Czasami zwraca się na poczucie estetyki i dopasowanie należyte do pomieszczeń.

żaluzje aluminiowe

Żaluzje drewniane, czyli dawny szyk w Twoich oknach

Obecnie jedno z podstawowych rozwiązań to żaluzje drewniane, które ze względu na optyczną wadę polecane są do takich miejsc, gdzie są małe okna i chce się przygotować optycznie zwiększoną formę. Dobrze sprawdzą się także w takich wnętrzach, które mają charakter retro. Takie żaluzje występować mogą w formie pionowej oraz poziomej. Najtaniej będzie zamawiać takie żaluzje w sklepach internetowych.

Żaluzje aluminiowe – lekkość w parze z nowoczesnością

Aluminiowe żaluzje się zupełnie inne, ponieważ tworzą bardziej nowoczesną formę i właśnie taki wyjątkowy, nowoczesny charakter przyjmują. Mogą również tworzyć taką możliwość, że dobrze będą odbijały promienie słońca i to również będzie ważne, jeśli chce się w pomieszczeniach zachowywać odpowiednio niską temperaturę. Przy wyborze żaluzji na pewno warto się zastanowić dobrze nad tym jakie rozwiązanie najbardziej nam odpowiada biorąc pod uwagę i estetykę i praktyczność formy.

Autor

Piotr Trzaskowski

specjalista w zakresie: automatyka do rolet i markiz