Markizy tarasowe. Taras i balkon z kolorowym zadaszeniem

markizy tarasoweMarkizy tarasowe to taki element, który będzie nam w czasie letniego wypoczynku zapewniał cień i na pewno warto się na nie decydować. Taras to chyba obowiązkowy element każdego domu. Taki łącznik między wnętrzem a ogrodem to miejsce idealne do wypoczynku czy spotkania ze znajomymi na świeżym powietrzu.

Ale wypoczynek w blasku słońca może być utrudniony, gdy tego słońca będzie dla nas za dużo, gdy w letnie dni stanie się ono już zbyt mocne, będzie operować przez wiele godzin i będzie po prostu uciążliwe. Taką wysoką temperaturę będzie trudno wytrzymać. Dobrze więc przygotować taras, który znajduje się po dwóch stronach budynku. W ten sposób można sobie zagwarantować, że będzie lepiej zabezpieczony pod kątem wyboru miejsca, gdzie chcemy wypoczywać. Innym rozwiązaniem będzie także przygotowanie specjalnej osłony określanej jako markiza.

Lekkie zadaszenie, które będzie wykonywane z odpowiedniej tkaniny jest świetną osłoną przed ekspozycją słoneczną - będzie nie tylko chronić taras czy wnętrze domu ale także obniży temperaturę. To efektowny element, który jeśli uda się dobrze dobrać na pewno będzie niebanalną ozdobą elewacji. Tkaniny, które stosowane są w markizach muszą być jednocześnie estetyczne, ale także dobrze wykonane, impregnowane. Chodzi o to, by mieć naprawdę dobrą ochronę przed słońcem.

Zadaszenie sterowane

Markiza może mieć sterowanie ręczne, przy użyciu wygodnej korby albo elektryczne, gdy będzie montowany specjalny silnik i wtedy będzie można wykonywać sterowanie z użyciem pilota. Czasami da się stosować także automatyczne sterowanie w postaci czujników deszczu, słońca czy wiatru.

Konstrukcja markizy

składanie markizyMarkiza złożona będzie z poszycia z akrylu, dralonu bądź PCV oraz specjalnej konstrukcji, na którą składa się belka mocująca połączona z rurą nawojową, ramionami oraz przy użyciu specjalnych wsporników. Wewnątrz tych ramion znajdują się sprężyny, które przy pomocy specjalnego łańcucha będą doprowadzały do rozwijania markizy. Konstrukcja wsporników pozwala na regulację nachylanie w różnych kątach, co w wielu przypadkach będzie bardzo wygodne,. Można także wybrać bezkasetowe urządzenie, które ma specjalny daszek osłaniający wałek z tkaniną. Ta kasetowa będzie natomiast chowała całą markizę szczelnie w kasecie. Zanim wybierzemy markizę musimy się dobrze zastanowić nad tym, gdzie będzie zastosowana oraz na jakich jej elementach będzie nam najbardziej zależało.

Autor

Daniel Adamczyk

specjalista w zakresie: przysłony zewnętrzne: żaluzje fasadowe, rolety zewnętrzne antywłamaniowe, rolety Veranda, refleksole